Milí,

co vložit do aktualit? No pokud mluvím o své umělecké současnosti, tak bych aktuálně mohla psát jen o věcech, které mažu a škrtám v diáři. Ale aktuality vnímám i jako ty věci, které visí ve vzduchu, zaměstnávají moji hlavu a rostou v tomto bezčasí. Co se tedy teď točí kolem? Voní ve vzduchu a lechtá v uchu?

Událostí na kterou se nesmírně těším je akce Zvuky, barvy, hlasy kaple sv. Anny. Jde o více žánrové odpoledne v kapli sv. Anny u Pelhřimova, ze které už bohužel (či bohudík ) zbyly jen obvodové zdi, a tak u poslechu hudby, zvuků, zpěvů a různých textů můžete sledovat větve hvězdy na větvích stromů. Má to i své nevýhody, což jsme zjistili při loňském ročníku, kdy byl pekelný slejvák! V tomto případě byste tu střechu možná ocenili. Proto můžete během programu přispívat občanskému sdružení Zelené srdce. Chcete-li střechu přispějte, nechcete-li…kupte si raději limču a dejte veganský guláš. Snažíme se posbírat umělce z okolí Pelhřimova s tím vším co umí.. A dotáhneme si vždy i nějakého hosta, abychom to, jak je sv. Anna krásná šířili i do světa… A hosté se pak zas rádi vrací.. Viď Hanousku ?

Pokud vše půjde hladce, akce bude 20. 6.

https://www.facebook.com/events/154791599162852/

Další věcí, která mě teď hodně těší práce na nových (pro mě nových) písních od Vítězslavy Kaprálové, ze kterých připravujeme písňový recitál společně s klavíristkou Kristýnou Znamenáčkovou. Jsou to písně doslova poetické.. Moc mi učarovaly.. Po přečtení knihy Směšné lásky od spisovatele a manžela Kaprálové Jiřího Muchy jsme jako doplnění, nebo spíše vyvážení programu, snad i museli sáhnout po skladbách Bohuslava Martinů. Líbí se mi ta myšlenka, že i po 80ti letech se znovu setkávají na společném koncertě.

„Vitka hořela plamenem geniálního nadání. To není poetický

obraz, ale jediný způsob, jak jde přibližně vyjádřit trvalý stav

člověka, který se tak narodil…“

Jiří Mucha

A do třetice… Už brzy vyjde naše nové CD s kapelou Dust in the groove, které už se rodí pěknou dobu, ale o to vymazlenější bude Můžete si zatím v tom čase čekání poslechnout záznam z koncertu na Leitnerce, kterým se s námi protančila Roberta Štěpánková.

Těším se brzy na setkání. Korona času nelituji, dal mi prostor jinak využít čas, dělat věci s větším klidem a soustředěním, a také si zase trochu uvědomit, jak to všechno co máme a co děláme nemusí být samozřejmé a jak je krásné dělat hudbu. Chybí mi společná práce s ostatními muzikanty a už se moc těším až i vám zazpívám všechno to, co zatím slyšeli jen sousedé a sýkorky v parku za oknem.